logo


Gurmáni si našli svojho dobrého priateľa
KubBo Select už vyše dvoch rokov sprevádza svojich zákazníkov svetom gurmánstva. Kvalita, chuť a príbeh sú pre nás tie najpodstatnejšie kritéria pri výbere sortimentu. Celkom určite si vyberiete svojich obľúbencov spomedzi 300 druhov slovenských a zahraničných vín, z vyše 100 druhov whisky, bohatého výberu rumov, cognacov a ďalších destilátov. Sme nesmierne radi, keď naše kritéria splní aj slovenský výrobca, ako je tomu napríklad pri spoločnosti Marsen, ktorá vyrába pravé odrodové ovocné destiláty a cukrárskej dielni Illui, ktorá prináša ručne robené pralinky a cukrovinky z pravej belgickej čokolády. Milovníkov pivného moku určite potešíme škótskym pivom z pivovaru Brewdog. V našej ponuke nájdete aj cukrovinky, čaj, kávu a cigary z celého sveta.
KubBo Select, OC Galéria, Toryská 5, Košice, www.kubboselect.sk, tel.: 0911 885 449

Svet vína
Dovoľte stať sa vašimi sprievodcami po ušľachtilých mokoch z klasických európskych vinárskych krajín, ako aj z iných oblastí Európy a Nového sveta. Slowin Bratislava pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996 a na základe exkluzivity ponúka najširší sortiment zahraničných vín na Slovensku, so skladovými zásobami viac ako 200 000 fliaš. Biele, ružové, červené, francúzske, bulharské či novozélandské. Spoznávajte, vychutnávajte, v spojení s pokrmami objavujte nové dimenzie chutí. Na zdravie!
www.slowin.sk

Tak čerrrstvé…
Telo presne signalizuje, čo mu chýba? Chce nakopnúť dávkou vitamínov. Doslova cítite jej chuť. Hľadáte niečo… odšťavené, nie z koncentrátu. Niečo iné. Niečo prírodné. Plné vitamínov, stopových prvkov a antioxidantov. Niečo zdravé… a chladené… Ochutnajte šťavy Premium FRESH&COOL. Zaujmú pestrými farbami a vnútri nájdete vynikajúce naturálne šťavy, 100% odšťavené z čerstvého ovocia, dozretého na slnku. S citom pasterizované, bez dodaného cukru, farbív, konzervačných látok. Na výber máte pomarančové šťavy bez a s dužinou, dodávajúcou cennú vlákninu. Citrusové chute sú aj v mixe pomaranč, grep, mandarínka, horkasté tóny zase v ružovom grepe. Ponuku dopĺňajú jablko a mix červeného ovocia – hrozna, čerešní a malín. Ideálne na pokrytie 1 z 5 denných dávok zeleniny a ovocia. Posledný obsahuje 120 bobúľ hrozna, 98 čerešní a 32 malín. Ako to vieme? Rozumieme ovociu. Napite sa a porozumiete tiež.
www.premiumjuices.com

Raj mlieka
Mlieko je zdrojom vápnika, minerálov, vitamínov a ponúka tak organizmu mnohé pozitívne zdravotné výhody. Sme presvedčení, že popri nich je dôležitý aj pôžitok z jeho konzumácie, napríklad v podobe nenapodobiteľného spojenia s kávou. Mlieko a smotana neutralizujú kyseliny v nej obsiahnuté a spôsobujú pomalšie vstrebávanie kofeínu. No hlavnou prednosťou je originálna chuť, ktorej intenzitu môžete ovplyvniť presne do takej miery, aká vám ulahodí. Využiť môžete mlieko Rajo v litrovom alebo pollitrovom balení, s praktickým uzáverom, ktorý zaručuje zachovanie charakteristickej čerstvej chuti. Pridaním smotany docielite ešte bohatšiu a krémovejšiu chuť kávy. Presvedčte sa o tom použitím Smotany do kávy s 10 % obsahom tuku, ktorú Rajo ponúka v pollitrovom balení. Praktické 10-kusové balenie po 10 g poteší tých, ktorí majú v kávičke radi vždy rovnaký podiel smotany. Vieme, že mnohí z vás si radi kávu nielen ochutia, ale aj esteticky vylepšia. Práve pre vás je určená Sprejová šľahačka z lahodnej smotany 250 ml, ktorá poskytne káve skvelú chuť aj nádhernú „čiapočku“.
www.rajo.sk

Obráť chvíľu na zážitok
Mnohí z nás uprednostňujú vychutnávanie si voňavej horúcej šálky kávy v pohodlí domova. S podobnými chvíľami sú spojené aj iné potešenia pre chuťové poháriky, napríklad vo forme malého dezertu. Ak patríte medzi tých, ktorí radi objavujú nové možnosti a sú fanúšikmi kombinácie smotany a rôznych lákavých príchutí, ste na správnej stope. Práve pre vás sú určené smotanové dezerty Delissimo, ktoré prednedávnom na trh uviedla spoločnosť Rajo. Originálne sú už spôsobom otvárania a podávania (tzv. „obrátený“ dezert), z balenia si ich vyklopíte na tanierik, takže máte pred sebou lákavý hustý dezert poliaty vynikajúcou polevou podľa vášho výberu. Do pozornosti sa ako prvá núka trojica, ktorá zaujme priaznivcov dezertných príchutí. Tí by si rozhodne nemali nechať ujsť šancu ochutnať smotanové dezerty Delissimo karamel, Delissimo čokoláda a samozrejme Delissimo káva. Ukrátení nebudú ani milovníci ovocných chutí, ktorých sa spoločnosť Rajo rozhodla potešiť dvojicou Smotanových dezertov Delissimo jahoda a Delissimo malina. Všetky dostanete v štýlovom 150 g balení. Spravte si chvíľku pre seba, svojich blízkych a priateľov. Uvarte kávičku, na tanierik vyklopte Delissimo podľa výberu a vychutnávajte.
www.rajo.sk

Tvaroh s fantáziou
Ak radi maškrtíte a súčasne dbáte na vlastnú líniu, určite neobchádzajte tvaroh. Nízka energetická hodnota a úroveň cholesterolu, vysoký obsah bielkovín, vitamínov a minerálov. Vyskúšajte nízkotučný tvaroh Kapucín značky Accom, s jemnou smotanovou chuťou. Pripravíte s ním fantastický cheescake či ovocný pohár, pretože schopnosť snúbiť sa s inými ingredienciami je tvarohu Kapucín vlastná. Pridajte ovocie, lyžičku javorového syrupu, posypte čokoládovými hoblinami a kráľovský olovrant je hotový. Ako mnoho iných gastronomických zázrakov, aj šľahačka pochádza z Francúzska. Vatel, kuchár kráľa Ľudovíta XIV, mu ju prvýkrát ponúkol počas prestávky jednej z Molierových komédií. Rýchlo preskočila múry kráľovského paláca a bleskovo nadobudnutú popularitu už nikdy nestratila. Ak ju máte radi po ruke kedykoľvek, správnou voľbou bude pre vás Trvanlivá šľahačka Kapucín od spoločnosti Accom. Praktické 250 ml balenie, 90-dňová čerstvosť ale predovšetkým výrazná smotanová chuť, krémová konzistencia a istota, že po vyšľahaní drží tvar. Perfektným doplnkom vašej kávy sa stanú tradičné stredomorské dezerty Tiramisu, Parfait, Creme Brulée a Panna Cotta. Skrátka mňam.
www.accom.sk

Körfest, oslava dobrôt
Teší vás jemná alchýmia pečenia, ale neostáva vám na ňu čas? Pre vlastné potešenie či nečakanú návštevu je dobré mať niečo v zálohe. Ak máte radi tradičné americké koláčiky, skúste mrazené mafiny a iné chutné dezerty KÖRFEST. Mafiny majú ideálnu veľkosť a každý kus je zvlášť balený v elegantnom papierovom „tulipáne“. Bez úpravy ich rozmrazte pri izbovej teplote a tešte sa z kombinácie jemného kyprého cesta a vynikajúcich krémov. Čokoholici určite siahnu po mafinoch s kúskami čokolády alebo čokoládovou plnkou. Ovocné chute nájdete v citrónovej, tvarohovo-čučoriedkovej a karamelovej plnke s kúskami jablka. Mafiny vydržia zmrazené 1 rok. Nečakaná návšteva vás nezaskočí. A ak sa ani neobjaví? Ešte lepšie, vy už si s mafinmi KÖRFEST určite poradíte.
www.cooldist.com, dostanete v sieti Billa a dobrých kaviarňach

Tradičné receptúry letia
Návraty k tradičným a kvalitným veciam dokážu potešiť. Verte či nie, výrobky značky DRU sú na našom trhu viac ako 40 rokov. A stále sa môžete spoľahnúť na ich vysokú kvalitu a tradičné receptúry z prírodných surovín. Potešia už na pohľad elegantným balením vďaka ktorému sú vhodným malým darčekom. Ak naozaj nemusíte, nevzdávajte sa ich, pretože pravá radosť prichádza po otvorení. Milovníkom skvelej kávy odporúčame krehké DRU trubičky plnené pravou orieškovou náplňou bez dodatočného dochutenia arómami. Priaznivcov čokolády potešia DRU Trubičky s orieškovou náplňou v čokoláde. Lahodná tmavá 47 % čokoláda ich chuť ešte zvýrazní a s kávou rozohrajú harmonickú a dobre známu symfóniu.
www.dru.sk

Panna Cotta, smotana s láskou varená
Skvelým príkladom krásy ukrytej v jednoduchosti je panna cotta, tradičný dezert z talianskeho regiónu Piemont. Značka Podravka vám ponúka možnosť, ako si ju vychutnaťaj v pohodlí vášho domova, v podobe chutnej Dolcela Panna Cotty. Príprava je jednoduchá, stačí minútu povariť s mliekom, naliať do pohárov, nechať vychladnúť a stuhnúť. Prednosťou Dolcela Panna Cotty je schopnosť spájať sa s inými ingredienciami. Tradične sa pridávali lieskové oriešky a čerstvé ovocie. Medzi rafinovanejšie patria vanilka, čokoládová poleva, karamel, zavárané ovocie. Pri slávnostných príležitostiach ju môžete poliať čerešňovým likérom a ozdobiť mandľovými lupienkami. Na všedný deň, alebo sviatočnú udalosť, Dolcela Panna Cotta sa už vašich nápadov nevie dočkať.
www.podravka.sk

Dobroty nielen ku káve
Ak hľadáte možnosť pochutiť si na malej maškrte, ktorá vám súčasne s chuťovým zážitkom poskytne i zdravotné benefity, určite vyskúšajte flapjack, tyčinku, ktorej základom sú ovsené vločky, poskytujúce organizmu bielkoviny, minerálne látky, vitamíny skupiny B, železo, fosfor, lecitín a aminokyseliny Vďaka vysokému obsahu vlákniny sú skvelé na trávenie. Na výber sú nespočetné ovocné, orechové, čokoládové, karamelové, kávové a iné možnosti. Tradičné anglické muffiny vám určite predstavovať nemusíme a ak chcete vyskúšať naozaj pravé, tie od Blackfriars Bakery sú rozhodne správnou voľbou. Ak si vyberiete čučoriedkový alebo višňový, budú plné ovocia, čokoládové zase kypia čokoládou. Stačí ochutnať.
www.flapjack.sk

Korunujte výnimočnou šľahačkou
Viete, čomu vo Viedni hovoria Franziskaner? Je to skvelé espresso s teplým mliekom, korunované krásnou čapicou šľahačky, všetko v rovnakom pomere. Keď sa v procese prípravy dostanete k zdobeniu šľahačkou, siahnite po tej od slovenskej potravinárskej firmy Milsy. Spracúva kvalitné suroviny najmodernejšími technológiami a vďaka tomu môže milovníkom kávy ponúknuť napríklad výbornú 33% trvanlivú šľahačku v 250 ml balení, výnimočnú svojou lahodnou mliečnou chuťou, pevnou a stabilnou konzistenciou po vyšľahaní. Ku kvalitnej káve patrí chutný dezert z kvalitných surovín, pričom medzi najdôležitejšie patrí maslo. Spoločnosť Milsy jeho výrobe venuje náležitú pozornosť, o čom vás presvedčí Tradičné maslo v 125 g balení. Má výraznú čistú smotanovú chuť a je vyrábané tradičnou receptúrou so zachovaním všetkých senzorických a kvalitatívnych vlastností. Je vynikajúce na pečenie a prípravu krémov. Ponuku firmy Milsy pre milovníkov kávy, najmä tých, ktorí si ju vedia predstaviť doplnenú skvelým Tiramisu, dopĺňa neochutená Bánovecká nátierka s čerstvou chuťou smotany a jemným podtónom čerstvého syra vhodná na sladké aj slané spracovanie.
www.milsy.sk

Zoznámte sa: Cupcake [kapkejk]
Známy pocit, práve vás prepadla „sladká nálada“. Navyše, dnes si s ňou neporadí inokedy účinná čokoláda, improvizácia v podobe tyčinky alebo oplátky a nezaberú ani klasiky ako veterník, doboška či punčový rez. Čo by ste povedali na vanilkový cupcake plnený marakujovým pyré? Prípadne mandľový plnený karamelovým krémom? Oba pokryté vanilkovým cream cheese krémom… Alebo ste čokoládový typ a vyhovie vám skôr čokoládový cheesecake so 70% čokoládou? Máme pre vás skvelú správu. Pekáreň Giraffe Bakery sa inšpirovala popularitou cupcakes v Londýne a New Yorku a s vlastnými receptúrami ich pečie v Bratislave. Cupcakes sú koláčiky vzhľadom podobné mafinom, na rozdiel od nich však často plnené a vždy pokryté krémom, základom cheesecakes je zasa kvalitný smotanový syr. Vždy čerstvé, z prvotriednych surovín, s úžasnými kombináciami chutí, aké môžu vzniknúť len vtedy, keď invenciu majstra cukrára poháňajú láska a ozajstný kumšt. Dostanete ich na objednávku a niektoré z nich aj vo verzii bez gluténu. Cupcake alebo cheesecake si tiež môžete vychutnať v Bratislave v Corny café na Grösslingovej a v Bistro St. Germain na Obchodnej ulici.
www.giraffebakery.com

Skutočné potešenie
Ak si pôžitok z kávy chcete vylepšiť rýchlym dezertom, máme dobrý tip. Skúste pudingy Dolcela od spoločnosti Podravka a za pár minút máte skutočné potešenie pre svoje chuťové poháriky. Voliť môžete z troch príťažlivých variácií, všetky s jednoduchou prípravou, krémovou konzistenciou a harmonickým súladom arómy a chuti. Milovníkom čokolády je určený Puding čokoláda Premium. Tajomstvo intenzívnej chuti tkvie v pomere tmavej čokolády a kakaa. Ak máte radi oriešky, skúste Puding nugát Premium, ideálne spojenie vábivej vône lieskových orieškov s chuťou čokolády. Rovnako očarujúci je Puding Bourbon vanilka Premium s jemnými zrniečkami skutočnej Bourbon vanilky, mix opojnej vône a krémovej chuti.
www.podravka.sk

Fresh Yoghurt
Zdravie, vitalita, sviežosť. Všetky prirodzené vlastnosti jogurtu, obsiahnuté v zamatovo lahodnom krémovom drinku dochutenom ovocným pyré. Ponúknite svojim zákazníkom originálne osviežujúce jogurtové drinky, či už ako netradičné raňajky alebo ako pochúťku pre krátky oddych. Zažite a znovu objavte intenzívne potešenie z jogurtu.
www.frappe.sk

Zdravo chrumkavé
Žiada sa vám k slastne vychutnávanej káve sladký hriešik, ale chcete sa vyhnúť kalorickým zákuskom? Vyberte si z ponuky značky Alnatura. Výborným doplnkom k šálke kávy sú Alnatura čokoládové cookies, chrumkavé koláčiky s kúskami tmavej čokolády. Vďaka baleniu zachovávajúcemu čerstvosť poslúžia aj ako rýchly zdroj energie na cestách. Ďalšou možnosťou sú Alnatura špaldové guľôčky zo špaldovej múky, trstinového cukru a ďalších zdravých biosurovín. Skvelo chutia máčané v mliečnej alebo 69 % tmavej čokoláde. Rafinovaný zážitok ponúkajú aj špaldové toliare s mandľovým krokantom. Samozrejme, Alnatura garantuje potraviny z ekologického poľnohospodárstva pravidelne testované nezávislými znalcami. Nie je skvelé maškrtiť zdravšie?
www.dm-drogeriemarkt.sk


Podľahnite chrumkavému potešeniu
Už stodvadsať rokov sa pod značkou Bahlsen pečú tie najlepšie dobroty. Keksíky a jemné pečivo z vysoko kvalitných surovín, poliate pravou čokoládou sú obľúbené aj na Slovensku. Zostáva si len vybrať tie správne kúsky. Špecialisti z Bahlsen odporúčajú skutočným gurmánom napríklad chrumkavé oblátky First Class, plnené lieskovo-orieškovým krémom. Pokiaľ ide o lieskovce, určite si pochutnáte. Odroda Levantin, lahôdka pestovaná na tureckom pobreží Čierneho mora sa vyznačuje plnou výraznou chuťou, lákavou, špecifickou vôňou a veľkosťou jadier. Chrumkavé pokušenie je ponorené do čokolády z kakaa Arriba z Ekvádoru a bude ozdobou vášho stola i pohostinnosti. Extra chrumkavé trubičky Choco friends potešia rovnako ako polomáčané Waffeletten. Dokonalá veľkosť a harmónia chutí vytvorí nezabudnuteľné sústo ku každej káve či čaju. No povedzte, nedáte si šálku s Bahlsen?.

Obsahuje váš obľúbený koláč skutočne vanilku, alebo len jej laboratórne pripravenú náhradu vanilín? Pri akom obsahu kakaa ešte hovoríme o čokoláde a ako naložiť s tou, ktorá obsah kakaa na obale neuvádza? Ako nakupovať, ktorým látkam či potravinám sa vyhýbať celkom a ako si pripraviť na sviatky chutné a zdravé lahôdky, ktoré nie sú kalorickou bombou? Sprievodcu slovenskými potravinami, ich energetickú hodnotu, recepty a rady nájdete na www.zdravoachutne.sk.

Dobroty ku káve
Už stodvadsať rokov sa pod značkou Bahlsen pečú tie najlepšie dobroty. Keksíky, medovníčky či jemné pečivo z vysoko kvalitných surovín, poliate lahodnou čokoládou sú obľúbené aj na Slovensku. Zostáva si len vybrať tie správne kúsky, ktoré najlepšie ladia s chuťou kávy. Špecialisti z Bahlsen preto pripravili nový rad sušienok Bahlsen Coffee Time stvorený k šálke skvelej kávy. Ak máte radi pravé voňavé maslové pečivo, siahnite po Butter Cookies. Ak milujete čokoládu, ponúknite sa čokoládovými srdiečkami Choco Hearts a nezabudnite aj na tých, ktorých máte radi. Ak si potrpíte na zdravé dobroty, určite vám i priateľom zachutia Choco Cereal, krehké maslové sušienky z celozrnnej múky s vysokým obsahom vlákniny, poliate mliečnou čokoládou. Inokedy si môžete kávu spríjemniť verziou Dessert, fantastickými sušienkami s chrumkavou cukrovou posýpkou. No povedzte, neoplatí sa dnes byť kávičkárom?

Krehká kávová klasika
Už v roku 1953 predstavila slovenská značka Sedita (ešte pod názvom Pečivárne Sereď) oblátky Kávenky, ktoré sa stali tradičnou a dlhodobo známou značkou nemáčaných oblátok na slovenskom aj českom trhu. Táto krehká oblátka s tradičnou kávovou chuťou a vôňou je neustále v priazni mnohých spotrebiteľov. Tak ako sa postupne menila kultúra pitia kávy a možnosti jej servírovania, rozšírila postupne aj značka Sedita tento produktový rad o ďalšie tri príchute. V roku 2006 pribudla nová príchuť Cappuccino, ktorá za veľmi krátke obdobie od svojho uvedenia na trh dosiahla významný predaj a podiel na trhu. Ďalšie dve mladšie sestry pribudli v roku 2010 – Latte a Arabica, pri ktorých sa oproti dvom pôvodným príchutiam zmenila nielen chuť plnky, ale aj samotné plátky, ktoré boli nahradené tmavým chrumkavým variantom. Výber ktorejkoľvek príchute bude pre vás zaručeným a príjemným pôžitkom – či už sa rozhodnete pre klasiku, jemný Cappuccino krém alebo ľahučko našľahanú kávovo-mliečnu náplň príchute Latte či dokonca pre intenzívnu a plnú chuť s obsahom luxusnej kávy Arabica. Už Jessi Lane Adams povedal: „Káva vonia ako čerstvo pomleté nebo“ a my dodávame: dokonalé „kávové nebíčko v papuľke“ spoznáte až zahryznutím sa do jednej z príchutí oblátok Kávenky.
www.sedita.sk

Káva na zjedenie
Taliansky šarm, pohostinnosť a zmysel pre ušľachtilé chute, to všetko sa prepojilo s vynikajúcou kávou a snahou o ochranu prírody v koncepte Greentree caffé. Ušľachtilé zmesi kávy starostlivo vyberané a spracované v Taliansku sú teraz k dispozícii i na zjedenie. Neveríte? Objednajte si neodolateľný moka snack Eat the cup! Vynikajúce piccolo so šľahačkou v oblátke vyliatej horkou belgickou čokoládou… Okrem kávy ponúka Greentree caffé zvodný výber kávových špecialít, napríklad čokoládovo-kávový krém, mandle v mede či vlastnú lahodnú zmrzlinu. Ak máte radi čokoládu, kreácia so 70% čokolády vám nesmie uniknúť. Fantastická je tiež jogurtová či jablková, pravdaže i so sebou. Nechýbajú 100% bio čerstvé ovocné šťavy, ručne pripravované pekárenské výrobky a výber čerstvých zákuskov či torty. V oddelení značkových produktov objavíte jedinečné nápady na kúpu darčekov. Niektorí si už vyvinuli takmer závislosť na čerstvo pražených kávových zrnkách obaľovaných v troch druhoch čokolády. Oceňujeme, že pre Greentree caffé je samozrejmosťou i bio sójové mlieko, ktoré by ste inak vo väčšine kaviarní hľadali márne. Greentree caffé sa aktívne podieľa i na ochrane životného prostredia. Vďaka dohode uzavretej s prestížnou nadáciou World Land trust, putuje časť príjmov na záchranu lesov a ohrozených druhov živočíchov.

Kaviarne Greentree caffé nájdete na Obchodnej 29, Štúrovej 4 a tiež v Avion Shopping Park a Polus City Center. Viac na www.greentreecaffe.com.

Prudko návykové Wafličky
Majster pekár z holandského mesta Gouda sa niekedy v roku 1784 rozhodol, že využije zvyšné omrvinky, ktoré zmiešal s korením, aby zo zmesi upiekol sušienky. Výsledkom jeho snahy bola wafla, ktorú rozdelil na dve polovice a vedený skvelým inštinktom geniálne zlepil karamelovým sirupom. Dodnes sú jej podstatou dve chrumkavé oblátky s typickým mriežkovým vzorom spojené fantastickou plnkou z hustého karamelového sirupu. Pečú sa s dôrazom na vysokú kvalitu podľa tradičných receptúr a vďaka dovozcovi, spoločnosti Wafličky s.r.o. si ich môžete vychutnávať aj vy. Skvele chutia už vo svojej “základnej” podobe, ale prečo sa ponáhľať, keď si z ich konzumácie môžete urobiť esteticky a chuťovo rafinovaný obrad? Pripravte si obľúbený horúci nápoj, wafličku položte na pariacu sa šálku a pozorujte, ako sa pôsobením horúceho nápoja okraje wafličky ohnú a prispôsobia tvaru šálky. Nielenže si váš nápoj uchová tú správnu teplotu, ale dosiahnete najžiadanejší efekt. Para, prenikajúca cez póry wafličky roztopí karamelovú plnku a vaše vnemy omámi neodolateľná zmes vôní masla, hnedého cukru, karamelu a škorice. Chuť wafličky tak získa úplne novú a očarujúcu dimenziu. Škoda o nej písať, radšej ju vyskúšajte!
www.waflicky.sk.


Kto môže súťažiť o titul kaviareň mesta?

Tzv. technické podmienky pre súťažiace kaviarne sme nezmenili od roku 2004, kedy sa konal prvý ročník súťaže. Kaviareň musí byť na danej adrese a pod daným názvom otvorená v čase nominácie minimálne 12 mesiacov, aby bolo jasné, že sa kvalita kaviarenských služieb po otvorení nemení a aby bola kaviareň vo svojom okolí známa a musí podávať minimálne 5 typov (nie odrôd) kávy. Kvalitu baristického remesla, čistotu mlynčekov a iné profesionálne aspekty hodnotia komisie hotelových akadémií a spätná väzba sa často stane zaujímavým zdrojom inšpirácie pre majiteľov kaviarní.

Kto má najväčšie šance na víťazstvo?

Skvela Káva víťazstvo
Súťaž o titul Kaviareň mesta je od počiatku koncipovaná pre tých najdôležitejších hráčov na trhu - návštevníkov kaviarní. Keď sme v roku 2004 v Bratislave pripravovali prvý ročník súťaže o Kaviareň mesta, chceli sme mestu a najmä jeho obyvateľom i návštevníkom priblížiť tradíciu kaviarenského života, ktorej sa Bratislava spolu s Viedňou a Budapešťou, tešila vo svojom uplynulom živote. Neskôr sme však zistili, že predstavy o obľúbenej kaviarni osobností či bežných kávičkárov sa od hodnotenia odborníkov v oblasti gastronómie často veľmi líšia a tak je výsledkom hlasovania v danom roku vždy zoznam kaviarní, do ktorých radi chodíte. Kde vám chutí káva a kde sa cítite dobre. Často sú to menšie podniky, ktoré majú špecifickú atmosféru, priateľský personál, wifi, kvalitu, ktorá nekolíše a aj niečo dobré a hlavne čerstvé pod zub. Miesta, kde si môžete nielen vychutnať dobré espresso či latte, ale aj dobrú knižku, svoj obľúbený časopis či kvalitný porcelán. Ukazuje sa, že vám viac vyhovujú miesta, kde fantastickú a omamnú vôňu čerstvej kávy nekalí cigaretový dym, kde vám bubienky netrhá hlasná rocková muzika, kde vás nikto nevyhadzuje pohľadom a kde cítiť genius loci. Z parádneho aktuálneho zoznamu týchto kaviarní sa budeme už čoskoro tešiť my všetci - milovníci skvelej kávy.


Nezabudnite, na facebookovej skupine o dobroty, lahôdky, špičkový porcelán či pomôcky do kuchyne súťažíme stále.
Víťazi predchádzajúceho ročníka

black on white CAFE, Eurovea, Pribinova 8
Cafe Dias Poštová, Vysoká 2
Cafe N more, Eurovea, Pribinova 8
Café Primaciál, Primaciálne nám. 2 (vchod z nádvoria)
CAFFÉ ELIPSO, Aupark, Einsteinova 18
EMPORIO CAFE, Aupark, Einsteinova 18
FILM CAFÉ, Vysoká 27
GREENTREE CAFFÉ, Polus City Center, Vajnorská 100
Julius Meinl Lounge, Eurovea, Pribinova 8
Julius Meinl, Obch. dom MY Bratislava, Kamenné nám. 1/A
Live Cafe, Aupark, Einsteinova 18
McDonald´s Eurovea – McCafé Eurovea, Pribinova 8
NEXT APACHE, Panenská 28
POINT LAVAZZA ESPRESSO, Aupark, Einsteinova 18
Restaurant Riviera, Devínska cesta 2
Shtoor Home Made Café, Strakova 5, vchod z Panskej


Coffee and Delicatessen, Kováčska 27
Cukráreň JADRAN LUX , Hlavná 107
Fashion café, OC Galéria, Toryská 5
chilli cafe, Floriánska 19
Jazz Café, Kováčska 39
JAZZ CAFE, OC Optima, Moldavská cesta 32
Schalkház, Hlavná 74


Ak chcete pred šálkou skvelej kávy nazrieť do kaviarní virtuálne, či zistiť presnú adresu a otváracie hodiny, kliknite si na rubriku Ka