logo


Prvý kávovar, ktorý vie čítať

Pre všetkých, ktorí si radi v pohodlí domova pochutnajú na voňavej káve, dobrom cappuccine, latte macchiate, kvalitnom čaji či horúcej čokoláde, je tu prvý plno automatický prístroj na prípravu rôznych druhov teplých nápojov Bosch TASSIMO.

Príprava teplých nápojov nebola nikdy tak jednoduchá, rýchla a úsporná. Stačí totiž iba vložiť kapsulu Tassimo T DISC so želaným nápojom do prístroja a stlačiť jediné tlačidlo. O všetko ostatné sa už postará TASSIMO. Je to totiž prvý kávovar, ktorý vie čítať.

Každá kapsula T DISC obsahuje unikátny čiarový kód, vďaka ktorému prístroj automaticky rozpozná typ nápoja a podľa toho prispôsobí nielen množstvo vody a jej teplotu, ale aj rýchlosť sparovania, čím zaručí optimálnu vôňu a chuť každého nápoja.

TASSIMO ponúka širokú škálu kvalitných nápojov prémiových značiek Jacobs Krönung, Milka alebo Twinings, takže na svoje si príde naozaj každý člen rodiny. Viac informácií na www.tassimo.sk.

Kávovary WMF – káva od profesionálneho baristu
Vieme, že nie ste profesionálny barista. Ale nevidíme dôvod, aby ste si kvôli tomuto detailu nemohli pripravovať vynikajúcu kávu na profesionálnej úrovni. Spojenie kvality a spoľahlivosti, ktorá je spolu s moderným dizajnom už desaťročia poznávacím znamením značky WMF umožní vám i vašim blízkym dopriať si skvelú kávu podľa svojich želaní.Predstavenie excelentných kávovarov značky WMF, ktoré ukrývajú špičkovú technológiu, začneme typom WMF 900. Fascinujúci puristický dizajn, luxusný vzhľad a solídne spracovanie v elegantnom titánovom farebnom tóne. Výpočet funkcií a predností nemôže byť v tomto prípade technicky sterilný. Vyvinuté technológie sú empaticky zamerané na vaše pohodlie, radosť z obsluhy, zdieľanie príjemnej atmosféry a samozrejme pôžitok z dokonalej kávy. Nehlučný mlynček vykoná prvý krok. Jediný dotyk Sensor Touch obrazovky vám umožní vybrať si preferovaný nápoj, od Espressa cez Cafe Creme až po Latte Macchiatto. Vďaka špeciálnej funkcii pripravíte pre rodinu alebo priateľov až osem šálok nápoja, vždy dve súčasne. Samozrejme, do šálok, ktoré bleskovo ohreje funkcia Steam Jet. Vďaka systému All-in-one na mlieko i kávu postačuje jediný výstup. WMF 900 sa bez problémov postará aj o hygienu prostredníctvom patentovaného systému oplachu mlieka Connect & Clean. Vy ste len dirigentom, ktorý na LCD displeji pomocou podsvietených tlačidiel intuitívne ovláda celý zohratý orchester.Príslovečnú nemeckú kvalitu, ktorá maximálne zohľadňuje vkus a potreby zákazníka nájdete aj v plnoautomatickom kávovare WMF 10 na náplne. Kompaktný skvost po jedinom dotyku poteší 4 kávovými nápojmi a dokáže bleskovo poskytnúť aj mliečnu penu na horúcu čokoládu či vodu na čaj. Ak espressu radi nasadzujete korunku z nádhernej cremy, WMF 10 je pre vás ako stvorený.Na opačnom konci produktového radu nájdete plnoautomatický kávovar WMF 1000 S. Vyššiu kvalitu kávovaru do domácnosti či pre kanceláriu by ste hľadali márne. Úchvatný dizajn, telo z leštenej ušľachtilej ocele a štýlové podsvietenie z neho robia pastvu i pre oči. Intuitívne ovládanie doslova spôsobuje radosť z prípravy obľúbenej kávy a rýchlosť, s akou sa WMF 1000 S zhostí zadanej úlohy je obdivuhodná. Elegancia, špičkové technológie, káva s podmanivou arómou a prvotriednou chuťou. Vy že nie ste profesionálny barista?
Výhradným dovozcom kávovarov značky WMF je spoločnosť Gastroset SK, s.r.o., Lazaretská 13, 811 08 Bratislava. Viac informácií na www.gastroset.sk

Štýlový profesionál do domácnosti
Stereotypom nemožno uprieť, že sú občas pravdivé. Švajčiarske produkty sú väčšinou technicky dokonalé, spoľahlivé a kvalitné. Skvelým dôkazom sú kapsulové kávovary značky cremesso, určené pre domácnosti a kancelárie. Dizajn spája nadčasové línie a moderné farby do elegantného celku. Trápiť vás nemusí ani nedostatok priestoru, model UNO je najužším kávovarom na svete. Navyše, v roku 2012 získal vo svojej kategórii prestížne ocenenie RED DOT Design Award s titulom „Best of the Best“. Funkčnosť prístroja nadchne. Ide totiž o prvý kapsulový kávovar na našom trhu s profesionálnym tlakom 19 barov. Nezanedbateľným benefitom je aj zahriatie prístroja za 15 sekúnd a koncept úspory energie. Káva je hotová v rekordnom čase a crema dokonalá. Veľkú pozornosť venuje cremesso samotnej káve, používajúc odrody zo špičkových lokalít. Vďaka viac ako polstoročiu skúseností ručia majstri praženia za skvelú chuť a perfektnú arómu, uchovanú v špeciálnych kapsuliach bez obsahu hliníka. Spoločnosť cremesso podniká ohľaduplne k životnému prostrediu, s dôrazom na udržateľnosť pestovania kávy a zodpovedne vo vzťahu k ľuďom, ktorí sa na ňom podieľajú, o čom svedčí certifikát UTZ. Súčasná ponuka cremessa – 8 druhov kávy a 2 druhy čaju – sa už čoskoro rozšíri. Pripravte si tieto lahodné nápoje rýchlo a profesionálne. Po švajčiarsky. www.cremesso.sk, www.vasekuchyne.sk

Atmosféra talianskej kaviarne u vás doma
Voňavé espresso po jedle, krémové cappuccino pre návštevu, lahodné latte macchiato po celodennom nakupovaní alebo silná, dvojitá káva pre štart do náročného pracovného dňa. Pripraviť kvalitnú kávu je naozaj umenie. Na to, aby sa chute kávy mohli náležite rozvinúť, je potrebná zručnosť skúseného baristu. Plnoautomatické kávovary Siemens so svojím technologicky prepracovaným postupom prípravy kávy však umožňujú prípravu kvalitnej kávy v pohodlí domova každý deň. Na prípravu akejkoľvek kávovej špeciality pritom stačí vďaka funkcii „one touch“ stlačiť iba jedno tlačidlo a o všetko ostatné sa postará váš kávovar. Tichý a jemný mlynček z kvalitnej keramiky melie kávové zrná pre každú šálku osobitne, čím zaručí pôžitok arómy čerstvo zomletej kávy pri každom servírovaní. Vďaka systému „senso flow“, ktorý pri procese sparovania udržiava stabilnú teplotu 90 až 95°C, má takto pripravené espresso plne rozvinutú arómu a hustú, orieškovohnedú cremu. Milovníci kvalitného cappuccina a lahodného macchiata, ktorí vedia, ako má správna biela čiapočka na ich káve vyzerať, určite ocenia zdokonalenú technológiu šľahania mlieka.

Raňajky s Elvisom
Káva od nepamäti fascinuje svojou vôňou, arómou i energiou. Odvážna červená v spojení s lesklou oceľou a ladnými tvarmi nových spotrebičov WMF ladí nielen s kávou, ale s každou modernou kuchyňou. Rýchlovarná kanvica s objemom 1,7 litra má ochranu pred prehriatím, programovateľný kávovar s digitálnym displejom udrží kávu v správnej teplote a ochráni i jej arómu a toaster má okrem 7 programov nástavec na váš voňavý croissant, šetrí energiu a neoceniteľná je i zásuvka na omrvinky, ktorá z čistenia urobí hravý rituál. Urobte si raňajky s Elvisom.
Výhradným dovozcom spotrebičov značky WMF je spoločnosť Gastroset SK, s.r.o., Lazaretská 13, 811 08 Bratislava.
Viac informácií na www.gastroset.sk

Espresso rýchlo a jednoducho
Ešte skôr, ako vám predstavíme systém kapsulových kávovarov Lavazza Blue, dovoľte otázočku. Ako máte radi svoje espresso? Isto s perfektnou cremou. Hustou, pevnou a minimálne 3 mm vysokou, ktorá vydrží aspoň dve tri minútky a dokáže na pár sekúnd udržať váhu cukru. S farbou lieskových orieškov. Krásne krémové, s bohatou textúrou, výraznou arómou a hlavne vyváženou horko-sladkou chuťou s ovocno-kyslastými tónmi, ktorá pretrváva aspoň polhodinu. Ak sme správne odhadli vaše odpovede, v stručnosti sme vám predstavili kapsulové kávovary Lavazza Blue. Uhladený dizajn od Pininfarinu pozdvihne interiér kancelárie alebo domácnosti. Robustné vypracovanie ovládacích prvkov je známkou spoľahlivosti. Spojenie moderných technológií s jednoduchým ovládaním vám umožní pripraviť si perfektné espresso či cappuccino rýchlo a s kvalitou ako od profesionálneho baristu. Kapsule na prípravu všetkých veľkostí espressa obsahujú najlepšie zmesi káv zo Strednej či Južnej Ameriky a Indonézie. Vyberte si plné čokoládové chute odrody Robusta, či jemné a zamatové tóny Arabicy v klasickej alebo bezkofeínovej forme. Pochopíte, prečo skratka Blue znamená Best Lavazza Ultimate Espresso. www.elavazza.sk, www.corner.sk

Káva podľa seba
Načo robiť kompromisy, keď môžete mať kávu presne podľa svojich predstáv? Tak, ako ju máte radi práve vy. Jednoducho podľa seba. Ak súhlasíte, máme pre vás skvelý tip. Spoločnosť Lavazza využila viac ako 110-ročnú tradíciu prípravy chuťovo osobitej kávy a v spolupráci so značkou Saeco vyvinula unikátnu sériu kapsulových kávovarov A modo mio, podľa seba. Očarí vás ich svieži a pestrofarebný dizajn s dôrazom na detail. Prepracovaná technológia nemá ohúriť, ale v užívateľsky priateľskej podobe vám byť úplne k službám. Zvoľte kapsulu podľa vlastného výberu, stlačte jediné tlačidlo a zvyšok už nechajte na kávovar A modo mio. Každá kapsula váži 7,5 gramu a vďaka dokonalému systému dostane pod tlakom 15 barov presne 25-sekundovú dávku pary. A vy perfektné espresso s pevnou a vyváženou textúrou, intenzívnou arómou a nenapodobiteľnou chuťou. Pochopiteľne, ozdobené vysokou a trvácnou cremou nádhernej orieškovej farby. Aby ste svoje espresso alebo cappuccino mali naozaj podľa seba, môžete si vybrať z ponuky 8 rôznych kapsúl. Obsahujú prevažne 100 % arabiku, ale nájdete aj zmesi s robustou a bezkofeínovú kávu. Jednoducho si vyberte A modo mio, podľa seba.
Na slovenskom trhu už čoskoro. www.elavazza.sk, www.corner.sk

Ako vrátiť espressu arómu a hustú penu?
Zdá sa vám, že váš prístroj na espresso už nepripravuje tak lahodnú kávu, ako keď bol nový? Cítite, že pena už nie je tak krémovo hustá a lahodná? Príčinou je najčastejšie nepravidelné alebo nedostatočné odvápňovanie. V dôsledku toho sa začnú vo vnútri prístroja tvoriť vápenaté usadeniny. Tým sa zužuje vedenie, voda nedosahuje optimálnu teplotu a doba ohrevu sa predlžuje. Kvalita espressa tým trpí a jeho aróma sa nemôže správne rozvinúť. Zároveň sa vo väčšej miere uvoľňujú triesloviny a kofeín. Pokiaľ svoj prístroj na espresso neodvápňujete pravidelne alebo používate bežné prípravky na báze kyseliny citrónovej či ocot, môže sa stať, že odvápňovanie nebude dostatočne účinné. V prístroji môžu zostávať zvyšky vápenatých usadenín, ktoré časom znižujú kvalitu pripravovaných nápojov. Dokonca môže dôjsť k poškodeniu prístroja prehriatím alebo upchatím. Pravidelným používaním špeciálneho tekutého odvápňovača durgol® swiss espresso ® zabezpečíte optimálnu kvalitu každej šálky kávy a predĺžite životnosť svojho prístroja na prípravu espressa. durgol® swiss espresso®, vyrábaný spoločnosťou Düring AG vo Švajčiarsku, je vhodný pre všetky prístroje na espresso, prekvapkávače, elektrické ohrievače a varné kanvice. Odvápňovanie jeho prostredníctvom je vysoko efektívne, jednoduché a bezpečné, je bez zápachu a nezanecháva žiadnu pachuť. Navyše je tento špičkový odvápňovač ohľaduplný k životnému prostrediu.

Viac informácii nájdete na www.durgolswissespresso.sk, o značke durgol® na www.durgol.sk

Úspešné spojenie tradície s inováciou
Značka Julius Meinl, so svojou skoro 150-ročnou tradíciou, sa vždy usiluje poskytnúť najvyššiu kvalitu. S konceptom Julius Meinl 1862 PREMIUM ponúka viac ako len dokonalú zmes kávy. Julius Meinl patril vždy medzi inovátorov – aj v súčasnosti v úzkej spolupráci s popredným výrobcom mlynčekov Mahlkönig vytvoril syntézu inovatívnej technológie a výnimočného dizajnu, ktoré garantujú vysokú prvotriednu kvalitu kávy. Tak vznikol mlynček, špeciálne navrhnutý pre Julius Meinl 1862 PREMIUM zmes v Aroma Fez zásobníku, v kombinácii s najnovšou čipovou technológiou RFID (Radio Frequency Identification) a s možnosťou „mletia na požiadanie”. Tento systém garantuje optimálnu čerstvosť, presné dávkovanie a perfektnú hrúbku mletia. Je to skutočná technologická revolúcia umožňujúca výnimočný pôžitok z pitia kávy venovaný všetkým kávovým gurmánom, ktorí chcú iba to najlepšie, a navyše, v prémiovom dizajne. Okrem bohatého kávového portfólia ponúka spoločnosť Julius Meinl svojim zákazníkom aj širokú škálu HORECA čajov, a to ovocné, čierne, zelené a bylinkové čaje. Čaje Julius Meinl sa vyznačujú výnimočnou arómou a chuťou, čím sa pôžitok z ich pitia stáva unikátnym.

Viac informácií nájdete na www.meinl.sk


Kto môže súťažiť o titul kaviareň mesta?

Tzv. technické podmienky pre súťažiace kaviarne sme nezmenili od roku 2004, kedy sa konal prvý ročník súťaže. Kaviareň musí byť na danej adrese a pod daným názvom otvorená v čase nominácie minimálne 12 mesiacov, aby bolo jasné, že sa kvalita kaviarenských služieb po otvorení nemení a aby bola kaviareň vo svojom okolí známa a musí podávať minimálne 5 typov (nie odrôd) kávy. Kvalitu baristického remesla, čistotu mlynčekov a iné profesionálne aspekty hodnotia komisie hotelových akadémií a spätná väzba sa často stane zaujímavým zdrojom inšpirácie pre majiteľov kaviarní.

Kto má najväčšie šance na víťazstvo?

Skvela Káva víťazstvo
Súťaž o titul Kaviareň mesta je od počiatku koncipovaná pre tých najdôležitejších hráčov na trhu - návštevníkov kaviarní. Keď sme v roku 2004 v Bratislave pripravovali prvý ročník súťaže o Kaviareň mesta, chceli sme mestu a najmä jeho obyvateľom i návštevníkom priblížiť tradíciu kaviarenského života, ktorej sa Bratislava spolu s Viedňou a Budapešťou, tešila vo svojom uplynulom živote. Neskôr sme však zistili, že predstavy o obľúbenej kaviarni osobností či bežných kávičkárov sa od hodnotenia odborníkov v oblasti gastronómie často veľmi líšia a tak je výsledkom hlasovania v danom roku vždy zoznam kaviarní, do ktorých radi chodíte. Kde vám chutí káva a kde sa cítite dobre. Často sú to menšie podniky, ktoré majú špecifickú atmosféru, priateľský personál, wifi, kvalitu, ktorá nekolíše a aj niečo dobré a hlavne čerstvé pod zub. Miesta, kde si môžete nielen vychutnať dobré espresso či latte, ale aj dobrú knižku, svoj obľúbený časopis či kvalitný porcelán. Ukazuje sa, že vám viac vyhovujú miesta, kde fantastickú a omamnú vôňu čerstvej kávy nekalí cigaretový dym, kde vám bubienky netrhá hlasná rocková muzika, kde vás nikto nevyhadzuje pohľadom a kde cítiť genius loci. Z parádneho aktuálneho zoznamu týchto kaviarní sa budeme už čoskoro tešiť my všetci - milovníci skvelej kávy.


Nezabudnite, na facebookovej skupine o dobroty, lahôdky, špičkový porcelán či pomôcky do kuchyne súťažíme stále.
Víťazi predchádzajúceho ročníka

black on white CAFE, Eurovea, Pribinova 8
Cafe Dias Poštová, Vysoká 2
Cafe N more, Eurovea, Pribinova 8
Café Primaciál, Primaciálne nám. 2 (vchod z nádvoria)
CAFFÉ ELIPSO, Aupark, Einsteinova 18
EMPORIO CAFE, Aupark, Einsteinova 18
FILM CAFÉ, Vysoká 27
GREENTREE CAFFÉ, Polus City Center, Vajnorská 100
Julius Meinl Lounge, Eurovea, Pribinova 8
Julius Meinl, Obch. dom MY Bratislava, Kamenné nám. 1/A
Live Cafe, Aupark, Einsteinova 18
McDonald´s Eurovea – McCafé Eurovea, Pribinova 8
NEXT APACHE, Panenská 28
POINT LAVAZZA ESPRESSO, Aupark, Einsteinova 18
Restaurant Riviera, Devínska cesta 2
Shtoor Home Made Café, Strakova 5, vchod z Panskej


Coffee and Delicatessen, Kováčska 27
Cukráreň JADRAN LUX , Hlavná 107
Fashion café, OC Galéria, Toryská 5
chilli cafe, Floriánska 19
Jazz Café, Kováčska 39
JAZZ CAFE, OC Optima, Moldavská cesta 32
Schalkház, Hlavná 74


Ak chcete pred šálkou skvelej kávy nazrieť do kaviarní virtuálne, či zistiť presnú adresu a otváracie hodiny, kliknite si na rubriku Ka