logo


Keď mliečko, tak Maresi
Milovníci ekologického životného štýlu a prírodných chutí sa tešia z alternatívy Bio, ktorá je obľúbená u našich rakúskych susedov. A tí skvelej káve rozumejú. Značku Maresi tam pozná devätnásť ľudí z dvadsiatich. Už malé množstvo Maresi mlieka dodá káve krásnu zlatohnedú farbu a jedinečnú karamelovú chuť. Mlieko Maresi vyniká nielen vďaka svojej vysokej kvalite, je estetické a praktické. Ak chcete mať dobrú kávu vždy so sebou, napríklad aj v aute, doprajte si Viedenskú ľadovú kávu, pravú kofeínovú s plnotučným mliekom Maresi a smotanou do kávy v praktickom hygienickom balení so slamkou. Nemusíte ju skladovať v chladničke a za samozrejmé považujeme, že neobsahuje žiadne farbivá či konzervačné látky.

Maresi nájdete na www.maresi.sk.

Rajo ľadová káva – to pravé osvieženie
Od rána ste v pohybe, povinnosti vám takmer neumožňujú zastaviť sa. Cestujete autom a termín je neúprosný, preto na zastávku nie je čas. Alebo máte radi aktívny oddych a užívate si voľné chvíle na výlete, v záhrade, či na pláži. Naliehavo cítite, že práve teraz by vám veľmi dobre padlo osvieženie a dobitie energie v podobe skutočne lahodnej kávy s mliekom. Práve pre tieto chvíle je tým pravým riešením Ľadová káva Ice coffee, ktorú vám prináša značka Rajo. Harmonická kombinácia lahodnej kávy a kvalitného mlieka vás vzpruží, nabudí a pomôže pokračovať vo výkonoch, ktoré vás čakajú. K dispozícii ju dostanete v praktickom 330 ml balení so slamkou. A počas teplých jarných a horúcich letných dní spravíte najlepšie, ak si ju dáte dobre vychladenú.
www.rajo.sk

Moje Cafemio – moja reč
Značka Rauch je zárukou kvality, pravej kávy a vynikajúcej receptúry i chuti. Ak tiež patríte medzi tých, ktorí sa bez kávy nezaobídu ani v aute, pod stanom či pri športe, určite vás osloví krémová chuť Cafemio. K dispozícii je v dvoch vybraných príchutiach, Cappuccino a Macchiato. Svetlejšie Cappuccino s hodvábnou textúrou mlieka a plnou chuťou kávy je hotový dezert. Môžete si ho užiť, najlepšie vychladené, priamo z padnúcej fľaštičky s atraktívnym dizajnom. Macchiato je naopak tmavé, silné, výraznej chuti, jednoducho dobrá káva, ktorá vás preberie presne vtedy, keď to milovník kofeínu v jeho príjemnej podobe potrebuje. Vždy po ruke, vždy pripravené a jediné na trhu, ktoré môžete ešte aj otvoriť a zatvoriť podľa chuti, čo znamená, že si ho môžete vychutnať na niekoľkokrát. To však neznamená, že by ste Cafemio nemali mať doma, napríklad pre prípad návštevy, pre ktorú ste sa rozhodli urobiť osviežujúce kávové prekvapenie.

Rauch tip na kávovú lahôdku:
Správne vychladené Cafemio Cappuccino dobre pretraste a zalejte ním porciu vanilkovej zmrzliny. Tak chutí správne leto.

KeepCup si určite necháte
Posedieť si v obľúbenej kaviarni poteší, ale poznáte to, práca nepočká, skrátka, kúpiť si kávu “so sebou” ostáva často jedinou možnosťou. KeepCup, štýlový znovupoužiteľný ekopohár vám umožní správať sa ekologicky a neobrať sa pritom o pôžitok z obľúbeného nápoja. Zaujme moderným dizajnom, trendovými farbami a najmä praktickými riešeniami. Vyrobený je z najbezpečnejšieho plastu na potraviny, umývateľný v umývačke a použiteľný v mikrovlnnej rúre. Vyhovuje barista štandardom a z jeho štyroch veľkostí (XS, S, M, L) malá a stredná sú vhodné pre väčšinu profesionálnych kávovarov. Silikónový prstenec po obvode informuje baristu o štandardnom objeme a vašom obľúbenom kávovom nápoji, ktorého názov si na ňom môžete farebne zvýrazniť. Kávu vám pripravia priamo do KeepCup-u, takže neprídete o cremu pri prelievaní z iného pohára. Vďaka termo materiálu a kvalitne utesnenému vrchnáku udrží KeepCup teplotu kávy o 20-30 minút dlhšie ako jednorazový pohár.
Objednajte si KeepCup cez internetový obchod www.mabets.sk


Kto môže súťažiť o titul kaviareň mesta?

Tzv. technické podmienky pre súťažiace kaviarne sme nezmenili od roku 2004, kedy sa konal prvý ročník súťaže. Kaviareň musí byť na danej adrese a pod daným názvom otvorená v čase nominácie minimálne 12 mesiacov, aby bolo jasné, že sa kvalita kaviarenských služieb po otvorení nemení a aby bola kaviareň vo svojom okolí známa a musí podávať minimálne 5 typov (nie odrôd) kávy. Kvalitu baristického remesla, čistotu mlynčekov a iné profesionálne aspekty hodnotia komisie hotelových akadémií a spätná väzba sa často stane zaujímavým zdrojom inšpirácie pre majiteľov kaviarní.

Kto má najväčšie šance na víťazstvo?

Skvela Káva víťazstvo
Súťaž o titul Kaviareň mesta je od počiatku koncipovaná pre tých najdôležitejších hráčov na trhu - návštevníkov kaviarní. Keď sme v roku 2004 v Bratislave pripravovali prvý ročník súťaže o Kaviareň mesta, chceli sme mestu a najmä jeho obyvateľom i návštevníkom priblížiť tradíciu kaviarenského života, ktorej sa Bratislava spolu s Viedňou a Budapešťou, tešila vo svojom uplynulom živote. Neskôr sme však zistili, že predstavy o obľúbenej kaviarni osobností či bežných kávičkárov sa od hodnotenia odborníkov v oblasti gastronómie často veľmi líšia a tak je výsledkom hlasovania v danom roku vždy zoznam kaviarní, do ktorých radi chodíte. Kde vám chutí káva a kde sa cítite dobre. Často sú to menšie podniky, ktoré majú špecifickú atmosféru, priateľský personál, wifi, kvalitu, ktorá nekolíše a aj niečo dobré a hlavne čerstvé pod zub. Miesta, kde si môžete nielen vychutnať dobré espresso či latte, ale aj dobrú knižku, svoj obľúbený časopis či kvalitný porcelán. Ukazuje sa, že vám viac vyhovujú miesta, kde fantastickú a omamnú vôňu čerstvej kávy nekalí cigaretový dym, kde vám bubienky netrhá hlasná rocková muzika, kde vás nikto nevyhadzuje pohľadom a kde cítiť genius loci. Z parádneho aktuálneho zoznamu týchto kaviarní sa budeme už čoskoro tešiť my všetci - milovníci skvelej kávy.


Nezabudnite, na facebookovej skupine o dobroty, lahôdky, špičkový porcelán či pomôcky do kuchyne súťažíme stále.
Víťazi predchádzajúceho ročníka

black on white CAFE, Eurovea, Pribinova 8
Cafe Dias Poštová, Vysoká 2
Cafe N more, Eurovea, Pribinova 8
Café Primaciál, Primaciálne nám. 2 (vchod z nádvoria)
CAFFÉ ELIPSO, Aupark, Einsteinova 18
EMPORIO CAFE, Aupark, Einsteinova 18
FILM CAFÉ, Vysoká 27
GREENTREE CAFFÉ, Polus City Center, Vajnorská 100
Julius Meinl Lounge, Eurovea, Pribinova 8
Julius Meinl, Obch. dom MY Bratislava, Kamenné nám. 1/A
Live Cafe, Aupark, Einsteinova 18
McDonald´s Eurovea – McCafé Eurovea, Pribinova 8
NEXT APACHE, Panenská 28
POINT LAVAZZA ESPRESSO, Aupark, Einsteinova 18
Restaurant Riviera, Devínska cesta 2
Shtoor Home Made Café, Strakova 5, vchod z Panskej


Coffee and Delicatessen, Kováčska 27
Cukráreň JADRAN LUX , Hlavná 107
Fashion café, OC Galéria, Toryská 5
chilli cafe, Floriánska 19
Jazz Café, Kováčska 39
JAZZ CAFE, OC Optima, Moldavská cesta 32
Schalkház, Hlavná 74


Ak chcete pred šálkou skvelej kávy nazrieť do kaviarní virtuálne, či zistiť presnú adresu a otváracie hodiny, kliknite si na rubriku Ka